Лічильник електроенергії АЛЬФА А1700 (знятий з виробництва)

Для промислових і дрібномоторних споживачів

Лічильник АЛЬФА А1700 – це розробка концерну Elster в області обліку електроенергії і організації АСКОЕ. Область застосування лічильника АЛЬФА А1700 – повний і точний комерційний і технічний облік у великому промисловому і дрібномоторному секторі.

У лічильнику АЛЬФА А1700 вперше застосована модульна конструкція і незалежність інтерфейсів. Лічильник А1700 може додатково враховувати витрату різних видів ресурсів і енергії, що приймаються по телеметричним каналам з інших лічильників (води, тепла, газу). Завдяки цьому, а також широкому діапазону функцій лічильників АЛЬФА А1700 з’являються абсолютно нові можливості з обліку і організації систем АСКОЕ.

Призначення.
Мікропроцесорні багатофункціональні лічильники електроенергії АЛЬФА А1700 призначені для обліку активної і реактивної енергії в трифазних ланцюгах змінного струму трансформаторного включення, в одно- і багатотарифних режимах з класом точності 1.0, та 0,5S. Лічильник АЛЬФА А1700 працює в широкому діапазоні робочих струмів і напруг, має високу чутливість. Лічильник АЛЬФА А1700 вимірює і відображає параметри електричної мережі – напруги і струми фаз, активну, реактивну і повну потужність трифазної системи, а також сервісні дані.

Розроблене сучасне програмне забезпечення AlphaPlus 100 дозволяє не тільки зчитувати з лічильників дані через оптичний порт і цифровий інтерфейс, але і повністю перепрограмувати лічильник.

Абсолютно нові можливості надає лічильник А1700 для організації АСКОЕ. Для комунікації лічильника А1700 можуть незалежно використовуватися імпульсні входи / виходи і цифрові інтерфейси і навіть вбудований GSM-модем. Цікавою особливістю АЛЬФА А1700 є те, що додаткові інтерфейси підключаються без відключення лічильника і порушення метрологічних пломб.

Всі виміряні і обчислені дані, в тому числі і отримані з інших лічильників по імпульсним каналам, лічильник АЛЬФА А1700 зберігає в незалежній пам’яті. Можливості лічильника АЛЬФА А1700 дозволяють зберігати графіки навантаження по 16 каналам, при цьому термін зберігання графіків може досягати 900 днів. У лічильниках АЛЬФА А1700 застосовується технологія закладена в лічильниках серії АЛЬФА, давно довела свою високу точність і надійність.

Електронний трифазний багатотарифний електролічильник типу АЛЬФА А1700 допущений до застосування в Україні та зареєстрований в Держреєстрі під номером 25416-03.

Функціональні можливості лічильників АЛЬФА А1700

  • Широкий діапазон багатотарифних функцій з обліку електроенергії.
  • Можливість виконувати вимірювання в багатотарифному режимі і відображати їх на РКІ.
  • Можливість зберігання графіків навантаження по 16 каналам. Кількість каналів графіків навантаження, тривалість інтервалу усереднення, вимірювані параметри, за якими будуть накопичуватися графіки навантаження, задаються програмно.
  • Достовірність інформації про облік електроенергії за рахунок функцій самодіагностики і захисту від несанкціонованого доступу до комерційної інформації.
  • Зчитування всіх необхідних даних на портативний комп’ютер через оптичний порт (стандарт МЕК 1107).
  • Використання незалежних імпульсних виходів і цифрових інтерфейсів RS-232 і RS-485, а також вбудованого GSM-модему для роботи лічильника в АСКОЕ.

Багатотарифність
Лічильники А1700 виконують вимірювання в багатотарифному режимі:

  • До 16 тарифних зон для обліку енергії.
  • До 8 тарифних зон для обліку потужності.
  • Розклад тарифних зон складається з урахуванням 12 сезонів.

Тарифні зони для потужності можуть відрізнятися від тарифних зон для енергії. Розклад тарифних зон можуть багаторазово повторюватися і складатися з урахуванням дванадцяти сезонів. Розклад і самі тарифні зони та сезони можуть бути перепрограмовані за допомогою ПО AlpaPlus100.

Відстрочений тариф

У лічильнику можна запрограмувати другий розклад тарифних зон (відстрочений тариф), який набуде чинності з заздалегідь заданої дати, замість діючого розкладу.
У відсроченном тарифі можливе завдання інших параметрів:

  • дат зміни сезонів;
  • розкладів тарифних зон для енергії і потужності;
  • спеціальних дат;
  • наборів параметрів для відображення на РКІ.

Параметри відстроченого тарифу і дата набрання ним чинності задаються програмно.

Приведення результатів до первинної сторони

Лічильники Альфа А1700 трансформаторного включення всіх модифікацій можуть проводити розрахунок вимірювань по первинній стороні з урахуванням коефіцієнтів трансформації вимірювальних трансформаторів струму і напруги. У режимі вимірювань по первинній стороні величини енергії і потужності автоматично множаться на коефіцієнти трансформації трансформатора напруги (КН) і трансформатора струму (КТ) в точці обліку.

Графік навантаження

Однією з основних переваг лічильників АЛЬФА А1700 є те, що вони можуть вести графік навантаження по 16-ти каналах. При цьому тривалість інтервалу графіків навантаження може бути 1,2,3,4,5,10,12,15,30,60 хвилин, яка задається за допомогою програмного забезпечення AlphaPlus100. Глибина зберігання графіків в пам’яті лічильника може досягати 900 днів, а вся інформація прив’язана або до стандартного часу, або до літнього часу після переходу годинника лічильника на літній час.

Конструкція

Лічильник Альфа А1700 розміщений в зручному і безпечному пластмасовому корпусі. Розташування монтажних отворів і габаритів корпусу дозволяє легко встановлювати лічильник практично в будь-які електротехнічні шафи. Лічильник АЛЬФА А1700 є універсальним трьохелементним лічильником, який може бути підключений як у 4-х дротову, так і у 3-х дротову трифазну електричну мережу.

На фронтальній панелі корпусу встановлено, що відкидається, прозоре вікно, під яким знаходяться:

  • Рідкокристалічний індикатор (РКІ).
  • Два світлодіоди LED (для контролю потоку активної і реактивної енергій).
  • Елементи оптичного порту.
  • Шильдик (з модифікацією лічильника, номіналами струму і напруги та іншою інформацією відповідно до вимог ГОСТ 30206 або 30207).
  • Кнопки управління ALT і RESET.

У лічильниках типу АЛЬФА А1700 передбачені кнопки управління режимами роботи. Для включення допоміжного (альтернативного) режиму необхідно натиснути кнопку ALT. Для скидання максимальної потужності необхідно натиснути кнопку RESET, яка закрита пломбованою прозорою кришкою лічильника.

Технічні характеристики лічильника АЛЬФА A1700

Найменування характеристикиЗначенняПримітка
Клас точності0,5S 1.0Залежно від виконання
Ціна одиниць молодшого (старшого) розряду по енергії, кВтг0‚0001(100000)Програмована величина (вказані граничні значення)
Номінальні напруги, В

Робочий діапазон, в% від номінального
57/100, 220/380
63/110‚ 230/400
± 20
Залежно від модифікації
Номінальна частота мережі, Гц50 ± 5%60 ± 5% на замовлення
Номінальні (максимальні) струми, А1 (2), 1 (1,2)‚ 1 (6)
2 (6), 2 (10),
5 (6), 5 (10)
Залежно від модифікації
Поріг чутливості, по відношенню до номінальної потужності,%0‚1
0,4
Залежно від модифікації
Споживана потужність по ланцюгах напруги, Вт (ВА), не більше2 (4)
Споживана потужність по ланцюгах струму, Вт (ВА), не більше0,12 (0,2)
Кількість тарифних зондо 4
Кількість сезонівдо 12
Похибка ходу внутрішнього годинника± 0.5 с/добупри 20±5 ºС
Робочий діапазон температур, ºСвід – 20 до +55
Додаткова похибка ходу годинника, с/доба, не більше
±0‚10

Відносна вологість (не конденсується),%0 … 95
Швидкість обміну інформацією при зв’язку з лічильником по цифровим інтерфейсам, бод1200 – 9600
Постійна лічильника по імпульсного виходу, імп / кВтгвід 1000 до 100000Здається при програмуванні лічильника з кроком 1000
Загальна тривалість вихідних імпульсів, мс120Можливо інше значення на замовлення
Тривалість вхідних імпульсів, мс120Можливо інше значення на замовлення
Захист від несанкціонованого доступу:
пароль лічильника
апаратне блокування

Є
Є

Самодіагностика лічильникаЄВиконується раз на добу
Ступінь захисту корпусуIP 51
Габарити (висота х ширина х товщина), мм, не більше279 х 174 х 81
Маса, кг, не більше1,5
Середнє напрацювання до відмови, год, не менше120000
Міжповірочний інтервал, років
6 років (в Україні)

Термін служби, років, не менше30